Zadzwoń : +353 852748362 |

kontakt@polskaszkolacarlow.ie

Stroje i tańce ludowe „Koniczyny”
12
Marzec
2013

 

Dnia 9 marca 2013 roku w Polskiej Społecznej Szkole w Carlow wystąpiła para tancerzy z Polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koniczyna” z Dublina. Pani Małgosia Dulny i pan Piotr Polak zaprezentowali tańce ludowe, nauczyli dzieci kaszubskiej piosenki, a także przebrali ochotników z naszej szkoły w piękne stroje ludowe. Pani Małgosia opowiadała uczniom o tym, że stroje ludowe mają ogromną różnorodność w formie, kroju, tkanin, haftów. Były zakładane na uroczyste okazje, świadczyły o zamożności, pozycji społecznej, stanie cywilnym właściciela, a przede wszystkim przynależności do określonego regionu. Była to niezwykle cenna lekcja o kulturze i tradycjach polskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna
  • 1142 Views
  • Leave a Comment