Zadzwoń : +353 852748362 |

kontakt@polskaszkolacarlow.ie

Majka Jeżowska w naszej szkole
21
Kwiecień
2013

12 kwietnia 2013 roku w piątek późnym wieczorem na lotnisku w Dublinie, przedstawiciele Polskiej Społecznej Szkoły w Carlow powitali bukietem biało-czerwonych róż najpopularniejszą polską gwiazdę piosenki dziecięcej Majkę Jeżowską. Piosenkarce towarzyszyły również trzy tancerki i menager. Nasi goście zatrzymali się w hotelu Talbot w Carlow.

W sobotę rano tj. 13 kwietnia Majka Jeżowska odwiedziła naszą szkołę. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich uczniów. Pani Majka ma wspaniały kontakt z dziećmi, hojnie rozdawała autografy i pozowała do zdjęć.

A oto bardzo długa dedykacja od artystki w kronice szkolnej 🙂

Podpisy tancerek

Po wizycie w szkole piosenkarka wraz z zespołem zwiedziła miasto Carlow: ruiny zamku, Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, college, centrum Carlow z fontanną. Miasto bardzo się podobało naszym gościom.
O godz. 17.00 rozpoczął się długo oczekiwany koncert. Wszystkie dzieci przeżyły ogromną radość ze słuchania wspaniałych piosenek w języku polskim wykonanych specjalnie dla nich. Niezapomniane przeboje Majki przypomniały się i wzruszały również dorosłych słuchaczy. Przez chwilę znów mogli się poczuć dziećmi.

Oprócz piosenek było mnóstwo konkursów. Można było zdobyć plakat i płytę Majki z autografem. Ciekawy układ choreograficzny wykonały piękne tancerki, które ożywiały scenę.

Odbyła się również gala rozdania nagród dla finalistek I Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej im. Majki Jeżowskiej, którego organizatorem jest Polska Społeczna Szkoła. Dziewczęta otrzymały nagrody od Pani Majki, Ambasady RP w Dublinie, sponsorów: Aga Polish Food, Saba.

Podczas koncertu podziękowania od Rady Rodziców i Grona Pedagogicznego otrzymała pani kierownik Katarzyna Gurzawska za podejmowane dla szkoły inicjatywy i organizowanie imprez promujących polską kulturę wśród dzieci i młodzieży.

Pani Katarzyna otrzymała również podziękowania od Gramy Dla Dzieci.

Na koncercie bawiło się około 500 osób. Najmłodszy z publiczności miał 5 miesięcy a najstarsza osoba 84 lata. 🙂 Po koncercie ustawiła się długa kolejka do stolika Majki Jeżowskiej. Każdy mógł otrzymać autograf i zrobić sobie zdjęcie z gwiazdą.

Niedzielę tj.14 kwietnia Pani Majka z zespołem spędziła zwiedzając Dublin. Goście mogli odwiedzili Muzeum browaru Guinnessa, centrum miasta ze słynnym 120 metrowym monumentem „Szpilą”, a także mieli okazję zrobić drobne zakupy.

Pożegnaliśmy artystkę na lotnisku w Dublinie. Obiecała, że do tak wspaniałej publiczności powróci i zaśpiewa dla nas jeszcze nie jedną piosenkę. Czekamy z nadzieją, że znów będziemy mogli ją usłyszeć.

Podziękowania dla sponsorów tego wspaniałego wydarzenia:
Ambasadzie RP w Dublinie, Aga Polish Food, Medicus, Lyca mobile, Kurier Darecky, Saba Art Play, Księgarnia Literka, MMM Backery, Polska Gazeta, gazeta.ie, Radio 120 na godzinę, Gramy dla dzieci, polskiej załodze Talbot Hotel w Carlow, Pani Dyrektor St. Leos w Carlow oraz pracownicom z polskiej ekipy, wszystkim rodzicom, którzy pomogli w porządkowaniu sali, kierowaniu ruchem ulicznym, dekorowaniu sali, nauczycielom za pomoc oraz obecność, pani Beacie Flis za projekt i wykonanie dekoracji sceny oraz wspaniałej publiczności, która przybyła do nas nawet z odległych zakątków Irlandii.

Anna
 • 1754 Views
 • One Comment to "Majka Jeżowska w naszej szkole"
  1. Alicja pisze:

   Wspaniałe wydarzenie .Pani Dyrektor zorganizowała w Irlandii pierwszy koncert dla polskich dzieci z ulubienicą dzieci z całego świata Majką .
   Pani Aniu ,świetna i profesjonalna strona szkoły.Gratulacje

  Leave a Comment