Zadzwoń : +353 852748362 |

kontakt@polskaszkolacarlow.ie

Przedstawienie na lato
07
Lipiec
2013

Zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl pt.”TYMOTEUSZ I PSIUŃCIO„, który odbędzie się w naszej szkole dnia 15 sierpnia 2013r. o godz. 11.30, cena biletu 7 euro.
Spektakl ten to pełna temperamentu, rozśpiewana propozycja dla najmłodszych – duże kolorowe lalki animowane przez aktorów w żywym planie wzbudzają od razu sympatię małych widzów. Prosta fabuła, potraktowana z sympatycznym dystansem, służy przede wszystkim teatralnej zabawie, ale jest w niej również miejsce na wzruszenie i refleksję.

 

Jak usmażyć jajecznicę z pięciu jaj i jak ugotować jajko na twardo? Czy spotkanego na ulicy pieska można zabrać do domu albo chociaż pogłaskać po głowie? Czy lisica może ukraść buty, spodenki i miód, a kura sprzedawać jajka? Na te i inne nurtujące najmłodszych pytania odpowiada spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio” w reżyserii Adama Kwapisza. Miś Tymoteusz Rymcimci ma do spełnienia ważną misję. Zostaje wysłany przez swojego tatę do sklepu, ponieważ w domu zabrakło jednego jajka do usmażenia jajecznicy z pięciu jaj. Lista zakupów nie jest długa – wszak do kupienia jest tylko jedno jajko. Sprawa byłaby bajecznie prosta, gdyby nie pewna przygoda, która wydarzyła się w drodze do sklepu.. Odkąd Tymoteusz spotkał Psiuńcia, połączyła ich wzajemna przyjaźń, a mały miś postanowił – mimo poważnych oporów swojego taty, zabrać pieska do domu.

 

 

balb

 

„Tymoteusz i Psiuńcio” to ciepła i pełna humoru opowieść o przyjaźni i odpowiedzialności za bliskich. Choć fabuła nie jest skomplikowana, w spektaklu bardzo dużo się dzieje. Na pierwszy plan wysuwają się postacie Misia Tymoteusza, Taty Tymoteusza i Psiuńcia animowane przez Jacka Mikołajczyka, Adama Kwapisza i Joannę Rząp.
O Teatrze:
Teatr Balbina powstał w 1999 roku z inicjatywy aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Nasi aktorzy pracują w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Współpracujemy stale z teatrem im., Andersena w Lublinie, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz Teatrem Hupilainen w Kangasali (Finlandia). Jako, że teatr Balbina nie jest naszym źródłem utrzymania a inicjatywą pozwalającą na stały rozwój to staramy się, aby nasze spektakle były w pełni profesjonalnymi i dopracowanymi realizacjami, których nie powstydziłby się niejeden teatr instytucjonalny zapewnia aktor i zarazem reżyser Adam Kwapisz.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  🙂

 

 

Balloonboy-icon

Anna
  • 1189 Views
  • Leave a Comment