Zadzwoń : +353 852748362 |

kontakt@polskaszkolacarlow.ie

Pasowanie na ucznia
22
Październik
2013

 

Dnia 19.10.2013 r w Polskiej Społecznej Szkole w Carlow odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej, a także obchody pierwszej rocznicy powstania szkoły. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Katarzyna Gurzawska i pani Prezes Anna Romanowicz dziękując za pracę społeczną osobom zaangażowanym w tworzenie i rozwój szkoły w roku szkolnym 2012/13. Dyplomy przyznano byłym członkom Zarządu Stowarzyszenia panu Prezesowi Mariuszowi Pawłowiczowi, Zastępcy Prezesa pani Kamili Mazur – Radoły, a także dla Skarbnika pani Agaty Miniszewskiej. Wyróżnienie przyznano również dla sponsora szkoły pani Agnieszce Karpowicz – Dyrektor Polish Aga Food, która od początku wspierała naszą szkołę.

 

DSCF4702_rs

 

 

Następnie starsi uczniowie rozpoczęli część artystyczną, a zaraz potem nasi najmłodsi bohaterowie spotkania zaprezentowali swoje umiejętności i odważnie recytowali piękne wierszyki. Dzięki czemu zebrana publiczność mogła przekonać się, że pierwszoklasiści zasługują na miano ucznia Polskiej Społecznej Szkoły w Carlow

 

 

DSCF4704_rs

 

Po zdanym egzaminie pierwsza klasa uroczyście przysięgała na flagę Polski. Przyrzekli, iż będą starali się dobrze uczyć, być dobrymi i zgodnymi kolegami, a także godnie reprezentować Ojczyznę Polskę. Pani Dyrektor Katarzyna Gurzawska pasowała na ucznia za pomocą wielkiego ołówka, a potem wręczyła pamiątkowe dyplomy. Pani Prezes Anna Romanowicz wręczyła dzielnym uczniom nagrody – ręcznie robione rożki ze słodkościami.

 

DSCF4711_rs

 

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Piękny tort w kształcie otwartej księgi z rozsypanymi kredkami zaprojektował i wykonał pan Piotr Kropielnicki, a ufundowany został przez Radę Rodziców.

 

DSCF4684_rs

 

DSCF4713_rs

 

Również mamusie upiekły domowe ciasta dla uczestników spotkania.

 

DSCF4687_rs

 

A oto prace klasy I

 

DSCF4688_rs

 

 

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom za zorganizowanie uroczystości dla pierwszoklasistów, którzy na zawsze zapamiętają ten uroczysty dzień. Naszym nowym, kochanym uczniom życzymy: aby nauka języka polskiego, poznawanie kultury i obyczajów Polski, były dla Was niesamowitą przygodą, abyście rozwijali swoje talenty w naszej szkole, poznali mnóstwo polskich przyjaciół, a także zawsze pamiętali o naszej szkole i o tym, że jesteście Polakami.

 

Anna
  • 2324 Views
  • Leave a Comment